wrapper

کارگروه‌ها

یکی از انواع فعالیت‌های متنوعی که ذیل اهداف بازآفرینی شهری پایدار تعریف شده‌است مرمت، تجهیز و بهره‌برداری مجدد از بناهای تاریخی ارزشمندی است که قابلیت تبدیل به مراکزی چون خانه گفتمان شهر و معماری، گالری شهر، خانه هنرمندان و سایر باهمستان‌ها را دارند. این مراکز به حفظ و یادآوری هویت، ارتقای کیفیت محیطی، سرزنده نمودن محلات شهری و ارتقای پیوندهای حرفه‌ای و اجتماعی کمک قابل توجهی می‌کنند. این تجربه پیش‌تر در بسیاری از کشورهای بیشتر توسعه‌یافته نمود عملی و عینی یافته‌است. در برخی کشورها بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌های قدیمی (میراث صنعتی)، خانه‌های مشاهیر، مکان وقوع رویدادهای مهم تاریخی، بناهای واجد ارزش‌های معمارانه، یا هر فضای باز و بسته‌ای که به هر شیوه به هویت و خاطره جمعی مردمان اشاره می‌کند، تبدیل به باهمستان‌هایی برای برقراری ارتباطات اجتماعی چهره به چهره شده‌اند.

ادامه مطلب...

به دنبال طرح موضوع توجه به ابعاد مختلف مؤثر بر ایجاد تا مدیریت بهره‌برداری از راه‌های برون‌شهری ایران، توسط مقام عالی وزارت، در اواخر سال 93 و به موازات ورود وزارت راه و شهرسازی به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، توجه به معماری و منظر راه در مدیریت اجرایی تمامی راه‌ها و جاده‌های کشور، در دستورکار قرارگرفت. پس از انجام مذاکرات و مطالعات اولیه میان زیرمجموعه‌های مرتبط با موضوع از وزارتخانه متبوع، به‌منظور تهیه دستورالعملی روشن و مورداستناد برای پیشبرد کار، بنا به دستور مقام عالی وزارت، تفاهم‌نامه‌اي مابین «سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي» و «شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران»، منقعد و بر سه موضوع اصلی زیر متمرکز گردید: تهیه دستورالعمل‌ها و راهنماهاي کاربردي ناظر بر معماري راه؛ احیاي سکونتگاه‌هاي موقت و کاروانسراهاي میان‌راهی تاریخی و ارزشمند در حاشیه جاده‌ها و بهره‌گیري از آن‌ها به عنوان مراکز خدماتی- رفاهی- امدادي جاده‌اي و راهدارخانه؛ و برگزاري سمینارهاي آموزشی مشترك.

ادامه مطلب...

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today932
Yesterday654
Total760498

Visitor Info

  • IP: 35.170.81.210

1398-09-16

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir