wrapper

اخبار شرکت

با برگزاری نشست ششم با موضوع" واقفین و خیرین و اشتغال کارآفرینی در بافت‌های ناکارآمد به همراه جمع‌بندی نشست‌های پیشین" دفتر بیستم از سلسله نشست های تخصصی شرکت بازآفرینی شهری ایران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، در این نشست سرکار خانم مهرنوش کاوه، مدیرعامل مؤسسه خیریه فرزندان زهرا(س) با بیان اینکه نباید با تصمیمات غلط باعث از بین رفتن هویت بافت های فرسوده شد.گفت: امروزه زمانی که سخن از کارآفرینی می شود، تکیه سخنان و نظریات بیشتر به سمت و سوی گزینه‌های جدید است در حالیکه هنوز هم گزینه‌های قدیم، کاربرد خود را از دست نداده اند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه فرزندان زهرا(س) با ارائه تجربه خود در روستای قلعه سیمون؛ (اطراف شهرستان اسلامشهر  واقع در استان تهران ) افزود: ایجاد اشتغال و توانمندسازی ساکنان محلات هدف در راستای ارتقای کیفیت زندگی با همکاری مشترک بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره)، خیرین مسکن ساز و بسیج سازندگی نشان داد در ایران هم می‌توان با همدلی و مشارکت دستگاه‌ها به یک پروژه موفق توسعه پایدار روستایی دست یافت.

مدیرعامل مؤسسه خیریه فرزندان زهرا(س) تصریح کرد؛ توانمندسازی افراد ساکن در بافت‌های ناکارآمد شهری، مهم‌تر از توانمندسازی محلات است.

کیومرث سلگی، مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز نیز در این نشست اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با انعقاد تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی، در راستای اقدام ملی تأمین مسکن در کشور، فعالیت جدیدی در انجمن خیرین مسکن ساز در حوزه ساخت مسکن برای محرومان، تعریف کنیم.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز با بیان اینکه انجمن‌های خیریه اگر بخواهند در حوزه بازآفرینی شهری ورود پیدا کنند، باید به یک هم افزایی بین خودشان برسند، گفت: ظرفیت بسیار خوبی در انجمن و نهادهای خیریه وجود دارد.

سلگی افزود: باید بسترهای لازم برای ورود انجمن و نهادهای خیریه در حوزه بازآفرینی شهری فراهم گردد.

گفتنی است، در پنج نشست قبلی، موضوعاتی از قبیل " ابعاد اراضی وقفی در بافت‌های ناکارآمد شهری"؛" بهسازی و نوسازی بافت‌های هدف بازآفرینی شهری"،" راه‌های تأمین منابع مالی"،" نقش واقفین و خیرین در تأمین مسکن و خدمات شهری"و"نقش وقف و نیکوکاری در ارتقاء هویت شهری"توسط صاحب نظران و کارشناسان فن مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today474
Yesterday1099
Total818924

Visitor Info

  • IP: 3.234.208.66

1398-12-09

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir