wrapper

اخبار شرکت

نشست پنجم از دفتر بیستم سلسله نشست های تخصصی موضوعی با موضوع " نقش وقف و نیکوکاری در ارتقاء هویت شهری" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره  به جایگاه وقف در دین مبین اسلام و  دیدگاه‌های معصومین (ع)،  به تغییرات کالبدی و نقش وقف در زندگی مردم پس از اسلام پرداخت و اظهارداشت: وقف به عنوان یک سیستم پویا و بازوی نیرومند، کارکردی مؤثر در ساماندهی امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی، مذهبی و کالبدی شهری دارد.

 درادامه این نشست، فرامرز پارسی مدیر عامل مهندسان مشاور عمارت خورشید، اظهارداشت: اگرچه به نظر می رسد نظام وقف، نظام اقتصادی است، اما  قبل از آن که وقف  سمت و سوی نظام  اقتصادی داشته باشد، وقف دارای یک نظام مردمی است.

مدیر عامل مهندسان مشاور عمارت خورشید با تاکید به دلبستگی های مردم به موضوع وقف اظهارداشت: وقف می بایست براساس نیازهای مردم و زیر ساخت های مورد نیاز شهری صورت بگیرد .

مدیر عامل مهندسان مشاور عمارت خورشید افزود: وظیفه ماست که با سوق دادن مناسب سیاست‌ها، در راستای ارتقای هویت شهری بکوشیم .

 در پایان این نشست نادر ریاحی عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور و کارشناس وقف و امور خیریه اظهار امیدواری کرد که این گونه نشست ها بتواند در راستای ارتقای اقدامات آتی  متولیان وقف مفید و موثر واقع شود.

عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور از متولیان  وقف  خواست تا از مهندسان مشاور در زمینه کارهای خود کمک بگیرند تا در آینده با هدف گذاری مناسب، ضمن ارتقای فرهنگ وقف، بسترهای لازم جهت انتشار اسناد تاریخی وقفی فراهم گردد.

گفتنی است، نشست های دفتر بیستم از سلسله نشست‌های تخصصی موضوعی با محور "واقفین و خیرین"  از روز دوشنبه 15 مهر ماه  در ساختمان وارطان آغاز شده است که تاکنون موضوعاتی از قبیل " ابعاد اراضی وقفی در بافت‌های ناکارآمد شهری"؛" بهسازی و نوسازی بافت‌های هدف بازآفرینی شهری"،" راه‌های تأمین منابع مالی"،" نقش واقفین و خیرین در تأمین مسکن و خدمات شهری"و"نقش وقف و نیکوکاری در ارتقاء هویت شهری"مورد نقد و بررسی صاحب نظران و کارشناسان فن قرار گرفته است.

شایان ذکر است، در نشست پایانی این دفتر موضوع " واقفین و خیرین و اشتغال کارآفرینی در بافت‌های ناکارآمد شهری به همراه جمع‌بندی نشست‌های پیشین" امروز از ساعت 14 مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today162
Yesterday641
Total792710

Visitor Info

  • IP: 3.227.240.143

1398-10-29

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir