wrapper

اخبار شرکت

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه حدود ۱۶ درصد عرصه شهرهای استان گلستان درگیر بافت فرسوده است، گفت: ۲۸ درصد جمعیت شهری در این مناطق زندگی می کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سیدمحمد پژمان در حاشیه بازدید از پرژوه های بازآفرینی گرگان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: ۱۴۱ هزار هکتار از عرصه های شهری در کشور را بافت فرسوده میانی، بافت تاریخی، سکونتگاه های غیررسمی و بافت های ناکارآمد تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه ساکنان بافت های مورد هدف بازآفرینی شهری پنج میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار هستند که جمعیتی حدود ۲۰ میلیونی را شامل می شوند، گفت: این جمعیت در محدوده دو هزار و ۷۰۰ محله زندگی می کنند.

وی افزود: در گلستان بالغ بر دو هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد که محدوده های بافت چهار شهر مشخص و مطالعه بافت در دو شهر نیز انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهارکرد: حدود ۱۶درصد عرصه شهرهای استان گلستان درگیر بافت فرسوده است  که ۲۸ درصد جمعیت شهری در این مناطق زندگی می کنند.

پژمان اظهارکرد: به دلیل نامناسب بودن وضعیت اقتصادی و فرهنگی، آسیب های اجتماعی زیادی در بافت های مورد هدف بازآفرینی شهری، وجود دارد به همین دلیل به دنبال ارتقای وضعیت این مناطق از بعد شهرسازی با انجام مطالعات و اقدامات مختلف هستیم.

وی تاکید کرد: طبیعتاً میزان خدمات و امکاناتی که به یک خانوار ارائه می شود باید متناسب با وضعیت اقتصادی و اجتماعی آن خانوار باشد، ضمن اینکه باید حداقل هایی از نظر وجود استانداردها در این خصوص در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که خدمات زیربنایی و روبنایی این محلات به میانگین خدمات موجود در شهرها برسد، گفت: در این راستا مردم باید برای تغییر وضعیت خود و بازآفرینی محله خود اقدام کنند ما هم به عنوان دولت در کنار مردم هستیم.

معاون وزیر و راه و شهرسازی تصریح کرد: باید زیرساخت های لازم مانند آب، برق، گاز و غیره که لازمه زندگی شهری است، در دسترس این افراد قرار بگیرد.

وی گفت: به سایر خدمات رونمایی مانند مراکز خرید، مراکز تفریح، مراکز آموزشی، ورزشی، فرهنگی و درمانی هم باید توجه ویژه و برای تأمین سرانه ها عرصه های لازم ایجاد شود.

پژمان تصریح کرد: دولت در راستای اجرایی کردن برنامه های بازآفرینی شهری تسهیلات متنوعی در نظر گرفته که وام ارزان قیمت برای ساخت، وام ودیعه مسکن موقت، تخفیفات نظام مهندسی و تخفیفات در زیرساخت ها و انشعابات برای ارتقاء زیرساخت ها و روبناها از جمله این برنامه هاست.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از آغاز عملیات اجرایی تعدادی از پروژه های بازآفرینی در گرگان از امروز خبرداد و گفت: پروژه «سرای محله» از جمله این پروژه هاست که قابلیت سرویس دهی به منظور توانمندسازی و کارآفرینی را در این محلات ممکن می کند.

پژمان با اشاره به لزوم ایجاد سهولت عبور و مرور در معابر بافت های فرسوده و ناکارآمد، گفت: همچنین باید معضل ریزدانگی واحدهای مسکونی در مناطق حل شود و در این راستا لازم است که مردم تغییرات را بپذیرند و در این خصوص با هم همکاری کنند.

وی در خصوص نحوه دریافت تسهیلات بازآفرینی شهری اظهارکرد: متقاضیان می توانند بعد از مشخص شدن قطعه بندی و ضوابط ساختمانی وگرفتن پروانه شهرداری به سامانه «ثبت نام دریافت تسهیلات» به نشانی (http://facility.udrc.ir) مراجعه کنند. بعد از بررسی درخواست متقاضیان، واجدین شرایط به بانک معرفی می شوند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات یارانه ای برای ساخت واحد مسکونی، با سود 9 درصد و ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بدون یارانه با سود 18 درصد و ۱۵ میلیون تومان نیز وام ودیعه اسکان موقت در گرگان به افراد تعلق می گیرد.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today713
Yesterday1289
Total763337

Visitor Info

  • IP: 35.172.217.40

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir