مهدی عبوری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران که در سفری یک روزه همراه با جمعی از نمایندگان مجلس در استان سیستان و بلوچستان حضور یافته بود  در حاشیه این سفر در مصاحبه کوتاهی شرکت کرد و از اتمام آسفالت 5 محله شهرستان زابل تا پایان شهریور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، عبوری در پاسخ به سوالی در رابطه با جلسه مصوبات این سفر و اظهار نظر حبیب الله دهمرده و محمد سرگزی که اگر حضور آقای عبوری و قول ایشان نبود در این جلسه حضور نمیافتند، گفت: از سال گذشته که بحث بازآفرینی بافت‌های فرسوده در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت، شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز به شکل جدی به این موضوع ورود پیدا کرده است.

او افزود: استان سیستان و بلوچستان به دلیل دارا بودن حجم بالایی از بافت های فرسوده و نیز حاشیه نشینی در لیست استان‌های اولویت دار قرار گرفت و 5 محله بزرگ رسالت، معصوم آباد، حسین آباد، هیرمند شمالی و اسلام آباد جزو محلات هدف انتخاب شدند و عملیات ساماندهی و بهسازی این محلات در حال انجام است.

عبوری ادامه داد: تا‌کنون کار تعریض معابر، جا به جایی شبکه آب و برق، جدول‌گذاری و زیر سازی ها در این 5 محله انجام شده است؛ چنانچه تا یکی دو ماه آینده کار به مرحله آسفالت برسد، قیر و آسفالت مورد نیاز آن‌ها را تامین خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که همکاران ما در اداره کل راهداری استان سیستان و بلوچستان اقدامات خوبی دراین زمینه انجام داده اند، گفت: در این سفر 20 میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه های بازآفرینی تامین شد و امیدوارم تا پایان شهریور این دغدغه 40 ساله شهر زابل به سرانجام برسد.

او با بیان این که توجه ویژه به خدمات رسانی عمومی نیز در این استان مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: احداث سرای محله، تکمیل ساختمان کتابخانه و احداث پارک بزرگ خانواده در این محله‌ها به تصویب رسیده است و به زودی شاهد آغاز به کار این پروژه‌ها نیز خواهیم بود.

 عبوری در پاسخ به سوالی در رابطه با حضور نائب رئیس مجلس و برخی نمایندگان تهران در این سفر و تاثیر اهمیت آن ها به رفع مشکلات حاشیه نشینی نیز بیان داشت: حل معضل بافت فرسوده و حاشیه نشینی نیاز به یک عزم ملی و همه جانبه دارد، خوشبختانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی متفق القول اند که باید به این دو معضل اساسی نگاه ویژه داشت و از اقدامات خوبی که دولت محترم در این زمینه شروع نموده، حمایت کرد. حضور نمایندگان مجلس در این اینجا نیز نشات گرفته از این اعتقاد و همچنین اطمینان خاطر دادن به مردم استان برای حل شدن معضلاتشان است. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد این باشیم که مجلس هم بیشتر به کمک دولت بیاید تا این پروژه‌ها هر چه زودتر عملیاتی شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری درباره ضرورت بازدید از این پروژه‌ها نیز توضیح داد و گفت: این امر باعث باعث تسریع  در انجام پروژه ها شده و ضمن بررسی مشکلات دستورات لازم برای رفع موانع صادر می شود