تفاهم نامه فی مابین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش جهت ساخت 170 هزار واحد مسکونی در دیدار علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مدیران زیرمجموعه  ایشان با مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های نیروهای آموزش و پرورش در ارتقای دانش و توانمندسازی شهروندان بویژه در سکونتگاه‌های غیر رسمی، به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های شرکت در رابطه با ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری پرداخت.

عبوری با بیان اینکه فرهنگیان عزیز کشور می توانند به پروژه های در دست ساخت این شرکت معرفی شوند و یا می‌توانند برای نوسازی املاک خود که در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری قرار دارند از تسهیلات کم‌بهره نوسازی دوران مشارکت مدنی (دوران ساخت)  که قابلیت تبدیل به فروش اقساطی دارند، استفاده کنند، تصریح کرد: این تسهیلات در سراسر کشور متفاوت است؛ به این صورت که در تهران، کلانشهرها، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها رقم تسهیلات اعطایی، مختلف است.

به گفته مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، تسهیلات نوسازی به صورت خودمالکی در شهر تهران 100 میلیون تومان در کلانشهرها و شهرهای بالای 200 هزار نفر،80 میلیون تومان و در سایر شهرها 60 میلیون تومان پرداخت می شود. این تسهیلات در صورت ورود سازندگان حرفه ای، استفاده از فن آوری های نوین و رعایت استانداردهای کاهش مصرف انرژی تا 250 میلیون تومان به ازای هر واحد در تهران قابل افزایش است. این رقم برای سایر کلانشهرها 230 میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر 220 میلیون تومان و سایر شهرها 180 میلیون تومان تعیین شده است.

 

وی تصریح کرد؛ متقاضیان فرهنگی علاوه بر برخورداری از تسهیلات نوسازی می‌توانند از تخفیفات در صدور پروانه ساخت نیز استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در پایان از در اولویت قراردادن ارائه تسهیلات نوسازی به متقاضیان فرهنگی توسط بانک مسکن خبر داد.

گفتنی است، در این نشست مجید روستا، عضو هیات مدیره، مسعود تارانتاش، مسئول پیگیری‌های ویژه مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و گودرز کریمی‌فر، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز حضور داشتند.