علی نیکزاد نایب رئیس مجلس به همراه جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در سفر یک روزه به استان سیستان و بلوچستان، از مناطق حاشیه‌نشین شهرستان زابل از جمله محلات هیرمند شمالی، معصوم آباد و حسین ‌آباد بازدید کردند.

به گزارش روابط عموی شرکت بازآفرینی شهری ایران، براساس آمارهای منتشر شده، بیشترین آمار حاشیه‌نشینی در کشور مربوط به شهر‌های استان سیستان و بلوچستان است که به فقر شهری، مشکلات مسکن، پسماند، عقب‌ماندگی از نظام آموزشی، پایین بودن بهداشت مبتلا هستند.

 با توجه به اینکه ساماندهی حاشیه‌نشینی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است از این رو معضل حاشیه نشینی در این استان به صورت پایلوت کشوری مورد توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به همراه نایب رئیس مجلس و جمعی از نمایندگان مردم در راستای پیگیری و تکمیل اجرای مصوبات سفر 30 خرداد ماه ایشان به این شهرستان بود، که خوشبختانه با توجه به اقدامات بازآفرینی انجام شده، ساکنین رضایت خود را از بهبود وضعیت در مقام قیاس با گذشته اعلام داشته و در عین حال خواستار توجه بیشتر جهت رفع مشکلات خویش شدند.

گفتنی است، سید نظام الدین موسوی و احمد نادری نمایندگان تهران، محمد سرگزی و حبیب ا... دهمرده نمایندگان زابل از جمله حاضران در این بازدید بودند.