wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اجرای ۲هزار ۳۰۰ پروژه بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده کشور در دستور کار است، گفت: ۱۰۰ هزار فقره وام در برنامه بازآفرینی به منظور نوسازی مسکن اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در سال جاری به منظور نوسازی واحدها در محلات بافت فرسوده شهری، 100 هزار فقره تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در محدوده بافت های فرسوده و بافت های مورد هدف بازآفرینی  شهری فعالیت های زیرساختی و زیر بنایی نیز انجام خواهد شد، گفت: در حال حاضر 800 پروژه در سطح کشور در جریان ساخت قرار دارند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: از محل منابع دولت که در قالب تبصره ۱۸ تأمین شده، یک هزار و 500  پروژه در دست اجرا و انعقاد قرارداد است و در مجموع 2 هزار و 300 پروژه نیز در جهت بهبود شرایط زندگی مردم در بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: ۴۰میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۹درصد برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده اعطا می‌شود که علاوه بر این میزان ۲۰میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۸درصد نیز در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل بازآفرینی شهری گفت: ۲هزار و ۷۰۰ محله در کشور با ۱۴۰هزار هکتار وسعت و ۲۰میلیون نفر جمعیت در محدود بافت فرسوده واقع شده است.

پژمان با اشاره به اینکه هدف از سفر به بروجرد رفع ابهامات پروژه‌های بازآفرینی بافت فرسوده شهر بروجرد است، گفت: در بازدیدی که از پروژه بازآفرینی سه راه جعفری بروجرد داشتیم متوجه شدیم که این نیازمند به یک کار مشاوره دقیق و کامل است و کار انجام شده در حد قابل قبول نبوده است.

وی تصریح کرد: طرح توسعه امامزاده جعفر (ع) و پیاده روسازی سه راه جعفری با انتخاب مشاور و انعقاد قرارداد و برآورد دقیق هزینه‌ها انجام خواهد شد و در مدت کوتاهی طرح این پروژه ها تهیه می شود. 

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: پیاده رو سازی سه راه جعفری و طرح توسعه امامزاده جعفر (ع) مستلزم همکاری بین دولت و بخش خصوصی و مدیریت شهری است.

پژمان افزود: در این سفر از زمین‌هایی که برای تولید مسکن برای واگذاری به کسانی که در بافت فرسوده خانه‌هایشان تخریب می‌شود بازدید و تصمیمات لازم گرفته شد. امیدواریم بتوانیم در بازه زمانی یک تا دو ماهه تولید مسکن را در این زمین ها آغاز کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: مردم برای دست یافتن به رفاه باید مدیریت شهری را حمایت کنند چراکه هر مقدار در شهر هزینه شود به نفع خودشان خواهد بود و منجر به افزایش ثروت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تامین اعتبار لازم برای نوسازی بافت‌های فرسوده انجام شده و تسهیلات ارزان قیمت در این راستا ارائه می شود، تصریح کرد: مردم باید از شهرداری پروانه بگیرند و با ثبت نام در سامانه های مربوطه ودیعه مسکن موقت برای دوره ای که می‌خواهند خانه خود را تخلیه دریافت کنند و همچنین می توانند برای ساخت نیز تسهیلات مسکن بگیرند.

معاون وزیر راه وشهرسازی روز گذشته در جریان سفر به بروجرد از طرح توسعه امام زاده جعفر (ع)، مسجد امام (ره)، سه راه جعفری و چند محله این شهر که در بافت فرسوده واقع شده‌اند بازدید کرد.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today671
Yesterday1289
Total763295

Visitor Info

  • IP: 35.172.217.40

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir