wrapper

اخبار استانی

معاون وزیر راه و شهرسازی از نقش تعیین کننده آستان قدس در بازآفرینی بافت های فرسوده شهر مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه راهبردی مدیریت ظرفیت ها و منابع مشترک برای بازآفرینی شهری مشهد مقدس، بر ضرورت تسریع در نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد، تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از ساکنان محلات هدف بازآفرینی در مشهد فاقد مالکیت هستند باید با در نظر گرفتن حداکثر تسهیلات زمینه برای تسریع در نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد فراهم شود.

سید محمد پژمان با اشاره به اینکه در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهر مشهد مقدس در گذشته بحث های مفصلی با نهادهای ذیربط ازجمله مدیریت شهری، آستان قدس رضوی و اداره کل مسکن و شهرسازی انجام‌شده است، اظهار کرد: موضوع بازآفرینی شهری پیچیدگی‌های زیادی را در خود دارد و برای تحقق، مستلزم جدیت در پیگیری است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد باید همواره توقعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم و مسائل حقوقی را مدنظر داشت، افزود: بسیاری از ساکنان این محدوده ها فاقد مالکیت هستند و از دید موقوفه، این افراد متصرف محسوب می‌شوند که در حال حاضر قائل شدن حقی برای این ساکنان و پیش‌بینی تمهیداتی برای آن‌ها در جلسه ای که با مسئولان استانی برگزار شد، مورد بحث قرار گرفت.  

وی با اشاره به اینکه بازآفرینی تمام نقاط و محدوده های شهری به یک باره امکان پذیر نیست، بیان کرد: اختیارات لازم به هیأت اجرایی نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری که برای مشهد و استان خراسان رضوی  تعریف کرده ایم داده شده است تا در راستای پیشبرد اهداف بازآفرینی با سرعت تلاش و محدوده و محله مشخصی را برای فعالیت خود مشخص کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، با اشاره به اینکه ما باید از وضع و حال ساکنان محلات هدف بازآفرینی آگاهی داشته باشیم، تصریح کرد: گروه‌های تسهیلگری که می‌خواهند در تعامل با مردم باشند، باید در جهت اعتمادسازی و آماده کردن مردم برای همراهی در موضوع بازآفرینی گام بردارند و همچنین باید تقاضاها، تمایلات و مطالبات آن‌ها را استخراج کنند.

پژمان افزود: مشاور شهرسازی و معماری نیز باید حضورداشته باشد تا وارد عمل شود و اختیارات و تمایلات و تقاضاها را شناسایی کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آستان قدس رضوی دستگاهی تعیین‌کننده در زمینه بازآفرینی شهری است، گفت: افراد زیادی اقدام به ساخت و ساز در اراضی موقوفه آستان قدس رضوی کرده‌اند، بنابراین آستان قدس رضوی می‌تواند با کمک و مساعدت به اقشار محروم در این مناطق حداکثر تسهیلات را برای آن‌ها منظور کند تا شاهد تسریع در نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد باشیم.

وی در پایان با اشاره به جدیت و پیگیری شورای پنجم شهر مشهد و مدیریت شهری در خصوص بازآفرینی شهری، بیان کرد: باید فرصت پیش‌آمده برای بهبودی و دگرگونی وضعیت زندگی ساکنان این محلات هدف بازآفرینی را مغتنم بشماریم و دولت نیز با توجه به آمادگی کاملی که دارد، تمام امکانات و بضاعت خود را برای تحقق این امر مهم، اختصاص می دهد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

ستاد خبری مدیریت حراست

شماره پیامگیر صوتی : 88889996

شماره تماس دفتر مدیریت حراست: 88877961

شماره نمابر: 88662726

پست الکترونیکی: herasat@udrc.ir

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today713
Yesterday1289
Total763337

Visitor Info

  • IP: 35.172.217.40

1398-09-19

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir