wrapper

اخبار استانی

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز از بازآفرینی شهری ۹ محله استان در سال آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمدرضا صفایی فر با تأکید بر اینکه در استان البرز ۴۲ محله به‌عنوان نقاط هدف اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری مصوب شده اند، گفت: در سال‌های ۹۶ و ۹۷ حدود هشت محله برای اجرای طرح بازآفرینی شهری تعیین شد. همچنین برای سال آینده پیش‌بینی می‌شود که ۹ محله دیگر برای این منظور انتخاب شود.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز تأکید کرد: در سال جاری حدود ۴۲ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به استان البرز برای اجرایی شدن اقدامات مشترک با سایر نهادهای اجرایی تعیین‌شده که تاکنون ۲۰ درصد آن یعنی هشت میلیارد تومان تخصیص‌یافته است.

وی با تأکید بر اینکه محله مصباح یکی از محلات هدف اجرای طرح بازآفرینی شهری است، بیان کرد: پروژه‌های زیادی در این محل تعریف‌شده و طرح‌های خوبی توسط شهرداری کرج دنبال می‌شود.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به حمام تاریخی مصباح که برای شهر کرج یک ظرفیت گردشگری محسوب می‌شود، گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان پیشنهاد کرده برای ایجاد محیط تفرجگاهی مناسب برای مردم در اطراف حمام مصباح اقداماتی مؤثری انجام و برای حضور گردشگران آماده شود.

صفایی فر اضافه کرد: طبق تفاهمی که ستاد بازآفرینی شهری با شهرداری کرج دارد مقرر است در این محله قدیمی و محوطه این اثر تاریخی طرح پیاده راه‌سازی به طول یک هزار و ۸۰۰ متر اجرایی شود، برای اجرای این مهم به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است. طبق تفاهم‌نامه موجود مقرر است همه طراحی‌ها و تهیه اسناد مناقصه توسط شهرداری کرج انجام و اداره کل راه و شهرسازی استان نیز در تأمین اعتبار سهیم باشد.

وی گفت: با اجرای طرح پیاده راه‌سازی در محله مصباح که دارای بافت تاریخی است به‌یقین اهالی از ظرفیت‌های ایجادشده بهره‌مند می‌شوند، نمونه بارز این مهم را شهرداری تهران در خیابان سپه‌سالار عملیاتی کرد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان البرز افزود: قدیمی بودن محله مصباح باعث شده که شهرداری در این محله به‌صورت پایلوت اقدام به فعالیت‌های بازآفرینی شهری ازجمله پیاده راه‌سازی کند.

صفایی فر در بخش دیگری به تأثیر اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: اجرای چنین طرح‌های به‌یقین در محلاتی چون خط چهار حصار تأثیرگذار خواهد بود، دولت بر آن است که وزارت کشور هم در این حوزه ورود کند. بدین منظور اعتباراتی در اختیار این وزارتخانه قرار داده‌شده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور در استان‌ها توسط ادارات کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری‌ها دنبال می‌شود، گفت: یکی از این اقدامات راه‌اندازی دفاتر تسهیل گری در محلاتی از جمله خط چهار حصار است، دفاتر تسهیل گری وظایف مهمی را عهده‌دار هستند زیرا ارتباط تنگاتنگی با مردم و معتمدین محل دارند، مشکلات مردم در ستاد بازآفرینی شهری از طریق این دفاتر پیگیری می‌شود.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today244
Yesterday277
Total705475

Visitor Info

  • IP: 3.226.251.81

1398-06-02

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir